Skip to content

Finanse

Doradztwo finansowe

Jeśli traktujesz swój biznes poważnie, z pewnością myślisz też o optymalizacji podatkowej i finansowej, zgodności dokumentacji z wymogami formalnymi oraz o księgowym bezpieczeństwie działalności. AMA Consulting z Zielonej Góry oferuje kompleksową usługę, jaką jest szeroko rozumiane doradztwo finansowe. Nasze Biuro to zespół doświadczonych pracowników, którzy zapewnią wsparcie dla przedsiębiorców i inwestorów każdej branży. Niezależnie od tego jaki sektor gospodarki reprezentujesz, jak dużą firmą zarządzasz – pomożemy i z przyjemnością fachowo doradzimy.

doradztwo podatkowe

Kredyty dla firm

Istotą sukcesu firmy jest jej rozwój – nie możesz sobie pozwolić na stanie w miejscu. Aby przetrwać i cieszyć się wysokimi notowaniami, musisz stale rozwijać swoją firmę. Najczęściej rozwój wiąże się również z inwestycjami, co z kolei wymaga nierzadko sporych nakładów finansowych. Dla wielu przedsiębiorców brak funduszy jest ogromną przeszkodą w rozwoju – z naszą pomocą nie będziesz martwić się o brak środków. Oferujemy pełne wsparcie w zakresie doradztwa kredytowego, leasingu oraz factoringu. Nasi eksperci pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy w odniesieniu do możliwości. Ocenimy ryzyko kredytowe, wskażemy plusy i minusy każdego rozwiązania, zajmiemy się formalnościami i finalizacją umowy. Ty w tym czasie możesz zająć się rozwojem firmy.

kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla firm – profesjonalne doradztwo

Bieżące problemy finansowe mogą pokrzyżować plany niejednej firmie – nie ma nic gorszego niż nieprzewidziane wydatki, które blokują możliwość płacenia terminowych zobowiązań. Istnieje dobre rozwiązanie właśnie na takie kryzysowe sytuacje – jest nim kredyt obrotowy. Jeśli Twoja firma potrzebuje kredytu obrotowego, który załata dziurę budżetową i pozwoli odetchnąć – skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać najlepszą ofertę dla Twojej firmy, tak by było to bezpieczne i opłacalne, ale co najważniejsze – osiągalne. Załatwimy wszelkie formalności.

Kredyty inwestycyjne – sfinansuj rozwój swojej firmy

Jeśli Twoja firma chce się rozwijać, ma interesujące pomysły, ale brakuje jej środków na sprzęt, szkolenia, kursy i inne elementy mające realny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa, z pomocą przychodzą kredyty inwestycyjne. Chętnie podpowiemy gdzie uzyskać taki kredyt i na jakich warunkach. Pomożemy dopełnić formalności, podpowiemy która forma finansowania będzie najbardziej optymalna dla Twojej firmy. Możesz liczyć na naszą pomoc!

Leasing dla firm

Leasing jako opcja finansowania zakupów to bardzo często wybierane rozwiązanie, zarówno w małych jak i dużych firmach. Raty leasingowe śmiało można zaliczyć do tzw. comiesięcznych kosztów, a umowę leasingową tak naprawdę możemy wypowiedzieć w dowolnym momencie. Warto wybierać leasing z dobrymi warunkami – jeśli jesteś zainteresowany doradztwem w tym zakresie, nasi specjaliści pomogą. Podpowiemy kto oferuje najbardziej elastyczne warunki, co bardziej opłaca się Twojej firmie, jak uzyskać jeszcze lepszą opcję leasingową. Mamy doświadczenie – możesz na nas liczyć!

kredyty dla firm

Faktoring

Faktoring to forma finansowania, która cieszy się rosnącą stale popularnością. Jest to bardzo tani sposób finansowania działalności firmy, z której mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, jak również duże firmy. Usługa faktoringu polega na tym, że instytucje finansowe wykupują faktury wystawione przez Twoją firmę. Dzięki temu prowadzona przez Ciebie firma szybciej otrzymuje pieniądze, nawet jeżeli terminy płatności na fakturach są odległe. Twoja firma może podjąć decyzję o tym, czy faktoring ma mieć charakter jednorazowy czy cykliczny, jak również ile faktur i na jaką kwotę Twoja firma chce “odsprzedać”.

analiza biznesowa

Wprowadzenie na rynek

Nasze Biuro Rachunkowe oferuje Państwu profesjonalne wsparcie merytoryczne w zakresie rejestracji firmy w Polsce. Wszystkim naszym Klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie dopełnienia formalności – podpowiadamy jakie rozwiązania wybrać, jakie opcje zastosować. Przygotowujemy komplet dokumentów i minimalizujemy konieczność kontaktu z urzędami do minimum. Nasza firma zabezpieczy Twoją księgowo już na starcie – z nami oszczędzasz czas, zyskując solidny grunt.

Możemy wykonać dla Ciebie:

 • biznesplan
 • analizę otoczenia ekonomicznego
 • wnioski o wpis do KRS i CEiDG
 • rejestrację w VAT i VAT-UE
 • rejestrację spółek
 • rejestrację pracowników w ZUS

Na życzenie Klienta, możemy dokonać również likwidacji spółki, przekształcenia umów czy statutów, aktualizacji w KRS i CEiDG.

Analiza biznesowa

Jeśli potrzebujesz solidnej i fachowej analizy biznesowej, możemy ją dla Ciebie wykonać. Posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a także narzędzia, dzięki którym przeprowadzimy analizę finansową – podpowiemy gdzie można zoptymalizować koszty, wskażemy dodatkowe źródła finansowania firmy, zapewnimy pomoc prawną związaną z prowadzeniem firmy. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. 

W ramach analiz szeroko rozumianych, możemy przygotować między innymi:

 • analizy finansowe
 • analizy wskaźnikowe
 • analizy płynności finansowej
 • analizy nakładów inwestycyjnych
 • prognozy takie jak bilans, rachunek zysków i strat, przepływy pieniężne
spółki

Spółki

Powierz nam swoją księgowość

Zakładanie spółek

Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie zakładania spółek różnego typu – rejestracja spółki, stworzenie fundacji czy stowarzyszenia. Jesteśmy od tego, by doradzić Państwu najlepszą pod względem prawnym, finansowym i gospodarczym formę prawną działalności. W ramach oferty przygotujemy dokumentację i wdrożymy optymalizację podatkową.

Księgowość spółek

AMA Consulting oferuje kompleksową obsługę dla spółek – naszą propozycję kierujemy do podmiotów niezależnie od ich wielkości. Zapewniamy fachową pomoc, optymalizację kosztów oraz zdjęcie z głowy wszelkich formalności – Ty zajmujesz się biznesem, a my dbamy o dokumenty i reprezentację przed urzędami.

Likwidacja i sprzedaż spółek

Jeśli Twoja spółka nie przynosi zysków lub co gorsza przynosi same straty i planujesz jej likwidację – zgłoś się do nas. Pomożemy i zdejmiemy z Ciebie ciężar dopięcia wszelkich formalności. Proceduralnie likwidacja spółki to ciężki i czasochłonny proces – jeśli chcesz zaoszczędzić czas, zleć to naszej firmie.